חשיבותם של אתרים נגישים

אנשים בעלי מוגבלויות רוצים לחיות חיים "רגילים" ככל שאפשר. כיום שהאינטרנט מאפשר מגוון רחב של פתרונות להקל על חיינו באופן כללי ושל בעלי מוגבלויות בפרט, מביצוע ביצוע קניות ועד רכישה של קורסים מקצועיים. כאשר עולם האינטרנט הופך לנגיש - אנחנו למעשה מאפשרים להם את זה.

העצמאות

לעתים קרובות, בשביל אדם עם מוגבלות, משימות פשוטות יכולות להוות יציאה למסע כומתה. דוגמה קטנה - יציאה לקניות. בשביל אדם עם מוגבלויות פירושו לפעמים מדובר בשעות להתכונן ליציאה מהבית, להיעזר באדם נוסף, התנהלות בתוך הסופר בתוך הלחץ של סוף השבוע. בשביל בעלי המוגבלות עצמאות היא ערך עליון והדבר הראשון שהם מחפשים. היכולת לחיות חיים עצמאיים ככל שאפשר כל כך חשוב גם במובן הנפשי והמנטלי של רוחם וגם במישור הקיומי.

ביצוע מטלות פשוטות, מבלי להזדקק לטובות מאדם אחר או לבצע פעולות מסובכות כל כך בשביל מטלה כל כך קטנה. כיום, בעידן בו יותר ויותר שירותים, מוצרים וידע עוברים אל רשת האינטרנט, הדבר מאפשר לבצע מגוון רחב של אפשרויות בצורה נוחה מבלי לקום מהכיסא כלל. כיום ניתן לבצע קניות, לפתח תמונות, לשלוח דואר (מיילים), העברות כספים, ניהול חשבונות הבנק מבלי לצאת מהבית ועוד מגוון רחב של שירותים ומוצרים.
עכשיו תחשבו איך הדבר יכול להשפיע לטובה על עצמאות של אדם בעל מוגבלות?!

 

פיתוח אישי

כל אחד ואחד מאיתנו שואף להגשים את חלומותיו, את רצונותיו. רובינו רוצים ללמוד משהו חדש או לעשות משהו אחר, שונה. עבור אנשים עם מוגבלויות, ההתפתחות האישית יכולה להיות לפעמים קשה עד בלתי אפשרי. אם אין סביבה תומכת, הדבר לא תמיד ניתן להגשמה.
כיום בזכות קשת רחבה של תחומי לימוד אפשריים ברשת האינטרנט, ניתן ללמוד כמעט כל דבר. ניתן לפתח קשרים עם אנשים שיכולים ומוכנים לעזור ולתת יד בכל נושא שתרצו. לקבל המלצות, עצות וטיפים מאנשים שעברו את אותה הדרך.

 

חברתי

עם כניסתם של רשתות החברתיות לעולם האינטרנט, התבצע מהפך באופן השימוש שלנו באינטרנט. האינטרנט כבר אינו רק כלי לחיפוש מידע כזה או אחר. הוא הפך לערוץ תקשורת משמעותי בנינו לבין החברים, למשפחה או קבוצות עניין. ווצאפ, וויז, פייסבוק ועוד האפשרויות והדרכים כדי להכיר ולשמור על קשר עם האנשים החשובים לנו.
מהפך נוסף שהרשת בצעה בתחום החברתי היא הגברת ההזדמנויות בנושא זוגיות. כיום האתרים כגון JDATE וכדומה כבר אינם מילה גסה. הכרויות ברשת האינטרנט הפכו לחלק בלתי נפרד מהפן החברתי. כמעט כל אחד יגיד שיש לו חבר או חברה שהכירו באינטרנט. הכרויות אינם שייכות רק לאתרים ייעודיים אלא נפוצים לא פחות ברשתות החברתיות. בעלי מוגבלויות בהחלט יכולים, אם אתרי האינטרנט יהיו נגישים, להפיק תועלת מרובה בתחום זה.

 

עסקי

כולנו מכירים בעוצמה שנמצאת באינטרנט בתחום העסקי. שלל האפשרויות הוא בלתי מוגבל. החל מחיפוש עבודה והכרות עם שותפים פוטנציאלים ועד לסטארט-אפים שנמכרים בסכומים בלתי נתפסים.

מציאת עבודה באינטרנט מזמן הפך לדבר שבשגרה. יותר מזה, בחלק מחברות הייטק אף עורכות רעיונות עבודה המתבצעים דרך הסקייפ, ומבחני קבלה נערכים באתר החברה.
בעלי מוגבלויות אומנם סובלים ממגבלה כזאת או אחרת אבל מדובר באנשים מיוחדים, בעלי יכולות אדירות. אנשים שאם תתנו להם צ'אנס הם יצליחו הרבה מעבר לכל הציפיות.

עיצוב ובניה: רונן דוד 050-7435224 | כל הזכויות שמורות 2016 ©