טכנולוגיות מסייעות לאתרי אינטרנט

"מונח המשמש לתאר את כל הכלים, מוצרים ומכשירים, מהפשוט ביותר למורכב ביותר, שיכול להפוך את פונקציה מסוימת לקלה או אפשרית לביצוע".
האגודה הלאומית לטרשת נפוצה בארה"ב.

קיימות מספר קבוצות של טכנולוגיות מסייעות ( A.T ).  כלומר הם מהווים תחליף לשיטות הקלט והפלט במחשב. אגב אין כאן הכוונה למחשבים שהם עצמם עזרי נגישות לדוגמה מחשב המפיק קולות דיבור עבור אדם אילם. חשוב לציין שכל הטכנולוגיות הם לשימוש במחשב באופן כללי, לאו דווקא לשימוש ב- WEB.

חשיבותם של אתרים נגישים

אנשים בעלי מוגבלויות רוצים לחיות חיים "רגילים" ככל שאפשר. כיום שהאינטרנט מאפשר מגוון רחב של פתרונות להקל על חיינו באופן כללי ושל בעלי מוגבלויות בפרט, מביצוע ביצוע קניות ועד רכישה של קורסים מקצועיים. כאשר עולם האינטרנט הופך לנגיש - אנחנו למעשה מאפשרים להם את זה.

חוקי נגישות מסביב לעולם

אחוז השימוש ברשת האינטרנט גדל בעשור האחרון ביותר מ 550%. כיום אי אפשר להתעלם מכל השימושים האפשריים שהרשת מציעה ומאפשרת. יותר ויותר מדינות לוקחות חלק במאמץ להנגיש את אתרי האינטרנט.

למרות כל המאמץ להקל על בעלי מוגבלויות, כל מדינה פיתחה גישה קצת שונה מאחרות. דבר זה נובע מראיה שונה של הדברים. חלקם ניגשים לנושא הנגשת אתרים דרך זווית ראיה של זכויות אדם או האזרח. אחרים כמו ארה"ב ניגשים לנושא דרך רכישת טכנולוגיות חדשות. כשמדובר באתרי אינטרנט, רוב מדינות העולם מסתמכים על הנחיות WCAG 2. אני מציג כאן סריקה קצרה של המדינות המשפיעות ביותר.

עיצוב ובניה: רונן דוד 050-7435224 | כל הזכויות שמורות 2016 ©